Hakkımızda ve Reklam & Sponsorluk

Gorgon, Ağustos 2017’de yapılan kuruluş toplantısıyla yayın faaliyetine geçmiştir. Kuruluş toplantısı dediysek de öyle çok ciddi bir ortam değildi; gayet keyifli ve hevesli bir ortamdı. Bu keyifli ortamı ve hevesimizi hiç kaybetmedik. Bu ortamı, aramıza katılan Gorgilerle paylaşmayı amaç edindik.

Kuruluşunda 5-6 kişilik bir ekip olan Gorgon, bugün otuzu aşkın isimle yoluna devam ediyor.

Bu çalışmaya başlarken acemi olduğumuzun farkındaydık ama istekliydik. İlerleyen süreçte, bu acemiliği kırdığımızı düşünüyoruz ancak acemiliğin, “bilgiye aç” anlamı taşıdığını düşündüğümüzden, acemi olmakla gurur duyuyoruz. Erkan Oğur der ki, “ben müzik yapamıyorum.” Bu cümle, hislerimize tercüman.

Çıkış noktası e-dergi olan Gorgon’a (aslında Sandık Dergisi’ydi, bu da aramızda sır olsun!) sonrasında internet sitesi eklemenin iyi olacağını düşündük. Ve iyi oldu 🙂 Şimdi başka başka projeler peşinde koşuyoruz.

Peki ama neden kurdunuz?

Türkiye’de tekelleşen kültür-sanat dünyasına olan kızgınlığımızdan dolayı. Müşterek yapılan işlerin azlığından. Türkiye’nin damarlarında gezinen hatır-gönül ilişkisinden yılgınlık gelmesinden. Hem kendimize bir yol açmak hem de bizim gibi düşünen insanlara yol sunabilmek için Gorgon var. Gorgon’un arzu ettiği yazar ve çevirmenlerde aradığı özellik hiçbir zaman tecrübe olmadı.

Gorgon kimsenin değil ama Gorgon herkesin. Hevesli, meraklı ve dertli olan herkesin buluşabileceği bir platform.

Peki ne kadar başarabildik? Birkaç veri paylaşımı yapmak uygun olur.

31 Aralık 2018 tarihine kadar Turkcell Dergilik uygulamasında yer alan 5 sayımızın indirilmeleri şu şekildedir:

  1. Sayı Toplam: 12.386 (15 Mart 2018-31 Ocak 2019)
  2. Sayı Toplam: 17.455 (15 Mart 2018-31 Ocak 2019)*
  3. Sayı Toplam: 30.688 (15 Mayıs 2018-31 Ocak 2019)
  4. Sayı Toplam: 30.932 (15 Ağustos 2018-31 Ocak 2019)
  5. Sayı Toplam: 39.392 (15 Kasım 2018-31 Ocak 2019)

Toplam indirilme sayısı (15 Mart 2018 – 31 Ocak 2019): 130.853

*Dergilik uygulamasına Mart 2018’de geçilmiştir. Bu yüzden, 15 Kasım 2017 (1. Sayı) ve 15 Şubat 2018 (2. Sayı) sayılarının verilerinin başlangıcı 15 Mart 2018 tarihidir.

Ayrıca internet sitemizin aylık tıklanma sayısı ortalama 20.000’dir.


KÜNYE

Genel Yayın Yönetmeni ve İmtiyaz Sahibi: Arman Tekin

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Büşra Erturan

Editör: Serkan Alpkaya  (İletişim: serkalpkaya@gmail.com ve editor@gorgondergisi.org)

Görsel Tasarım ve Sosyal Medya: Büşra Erturan

Logo Tasarımı: Burak Sanatçı

Gorgiler (Yazar ve Çevirmenlerimiz)

Ahmet Somay, Asya Çetin, Aysu Uzer, Ayşe Neval Türkmen, Berna Güler, Batuhan Uncu, Cemal Özer, Cemil Erdem Bilgiç, Cemre Yıldırım, Damla Coşkun, Deniz Gökhan Gel, Deniz Yılmaz, Drake T. Wolfgang, Eda Kaygusuz, Elif Naz Şengün, Emircan Saç, Erdem Gündüz, Eser Alpkaya, Fazıl Şengül, Gizem Korkmaz, Gülcan Adar, Harun Reşit Soya, Haşim Durak, İpek Türel,  Kıvan Özışık, Martı Esin Şemin, Mehmet Salih Keçici, Mehmetcan Soyluoğlu, Melis Fettahoğlu, Naz İrem Güler, Özgecan Bulut, Polina Cengiz, Rabia Yeniceli, Selin Çergel, Şeyma Nur Demiröz, Utku Baran Ertan, Yağmur Güvenç, Yasin Evrim Göllü, Yeşim Serin. 

Twitter: https://twitter.com/GorgonDergi

Instagramhttps://www.instagram.com/gorgondergisi/

Facebookhttps://www.facebook.com/GorgonDergisi/

info@gorgondergisi.org

editor@gorgondergisi.org

gorgondergisi@gmail.com


Reklam ve Sponsorluk

Gorgon ekibi olarak ücretsiz yayın yapmanın bilgiye erişimi arttırdığını düşünmemizden dolayı ne internet sitemiz için ne de üç ayda bir yayımlanan e-dergimiz için ücret talep etmemekteyiz. Gorgon ekibinin üyeleri (Gorgonlar) yapmış oldukları çalışmaları gönüllü olarak yapmaktadır.

Ancak sosyal medya reklamları, internet sitesinin yıllık ücreti vb. giderleri derginin kurucuları tarafından karşılanmaktadır. Bize daha çok tanınırlık kazandırmak için ve içeriklerimizi arttırmamıza, telif ücreti istenen önemli makaleleri Türkçeye çevirmemize, eğitim amaçlı video çekimi yapabilmemize yardımcı olmak, ilerleyen zamanlarda arzu ettiğimiz e-kitap ve basılı yayın hayatımıza geçmemizi sağlayabilmek için bize reklam verebilir veya sponsor olabilirsiniz.

Bireysel olarak bağış yapmak isteyen okuyucularımız: Patreon Hesabımızı inceleyebilir. 

Patreon hesabı dışında bağış yapmak isteyen okuyucularımız Gorgon Dergisi editörü Serkan Alpkaya ile iletişime geçebilir. (İletişim: serkalpkaya@gmail.com veya editor@gorgondergisi.org)

Bireysel kullanıcıların bağışları internet sitemizde ve/veya e-dergimizde yayımlanacaktır (Patreon’da belirttiğimiz şekilde). 

Tüzel kişi olarak reklam ve sponsorluk için: info@gorgondergisi.org veya gorgondergisi@gmail.com