Natsume Soseki’nin Gönül Kitabı Raflarda!

Natsume Soseki’nin Gönül Kitabı Raflarda!

Modern Japon edebiyatının önemli isimlerinden Natsume Soseki’nin “Gönül” kitabı Maya Kitap etiketiyle raflarda! Daha önce aynı yazarın “Sanşiro” isimli romanını yayımlayan Maya Kitap, okuyucuyu şimdi de Japonca aslından çevrilen “Gönül” kitabıyla buluşturdu. Dilimize kazandırılan Japon edebiyatı eserlerinin sayıca az olması okurlar tarafından dikkat çeken bir konu. Fakat yayınevlerinin değerli çabalarıyla bu eksiklik giderilmeye çalışılıyor.

Bu haftaki kitap önerimizin tanıtım bültenini sizlerle paylaşıyoruz.

 

“İki isimsiz karakter arasında gelişen incelikli ve dokunaklı dostluğun hikâyesi…

Genç bir üniversite öğrencisi, tatil yerinde tanıştığı ve “hocam” diye söz ettiği adamla günden güne güçlenen bir dostluk kurar. Yıllardır taşıdığı sırrın ağırlığıyla kendini dış dünyaya ve hayata kapatan hoca, yavaş yavaş genç dostuna içini dökmeye başlar. Natsume Soseki, bu iki karakterin ilişkisini ve gencin hocasını anlama çabasını anlatırken yirminci yüzyılın başlarında Japonya’da gerçekleşen kültürel değişimin sonucunda doğan kuşaklar arası farklılıklara da ışık tutuyor.

Dostluklar, aile ilişkileri ve insanı ebedi yalnızlığından kurtarabilecek her şeyi irdelerken insanoğlunun karmaşık ruhsal durumuna unutulmayacak bir incelikle yaklaşıyor.”

 

Natsume Soseki, modern Japon romancılığının sembol ismi.

– Haruki Murakami – 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

http://www.mayayayinlari.com/kitap/gonul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir